עורך דין התחדשות עירונית

עורך דין התחדשות עירונית – איך בוחרים את האדם הנכון

בין אם אנחנו דיירים במבנה ישן ובין אם אנחנו קבלנים או יזמים, סביר להניח שאנחנו נוכל למצוא לא מעט עורכי דין שמתעסקים בתחום של התחדשות עירונית, פינוי בינוי, וכן היבטים אחרים של בנייה ושיפוצים.

אם אנחנו נכנסים אל תוך תהליך שכזה, יהיה נכון מצידנו לפנות תחילה אל עורך דין שילווה אותנו מהרגע הראשון, הן לקריאת ניהול מו"מ, חתימה על חוזה וכן שילווה אותנו לאחר מכן בכל שלב ושלב בתהליך.

מאחר וישנם לא מעט עורכי דין שמתמחים בתחום, חשוב מאוד שאנחנו נדע כיצד לבחור את האיש הנכון מבחינתנו. לפני שאנחנו נסביר כיצד עושים זאת, צריך להדגיש שתי נקודות מהותיות.

הראשונה, סביר להניח שאם עורך דין ישמע שאנחנו נמצאים בתחילתו של תהליך, קיבלנו הצעה לתהליך שכזה, אז הוא יפנה אלינו במטרה לייצג אותנו. זה לא מחייב אותנו בשום צורה, ואנחנו צריך להרגיש חובה להיות לקוחות שלו.

הנקודה השנייה שאנחנו צריכים להתייחס אליה היא, עורך דין התחדשות עירונית אמור ללוות אותנו בכל תהליך, ומן הסתם אמור לייצג את האינטרסים שלנו, בין אם אנחנו בצד של הדיירים או בצד של הקבלן. זה חשוב מאחר ואם יש לו ניגוד אינטרסים מסוים, הרי שעליו להתריע בפנינו עליהם.

כיצד בוחרים את האיש הנכון?

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה אנחנו צריכים, מה אנחנו מחפשים ומה יכול לעמוד בתנאים שלנו. לא כל אחד יכול לעמוד בתנאים, לא כל עורך דין בהכרח מתאים למה שאנחנו מחפשים. בשביל למצוא את האיש הנכון, אנחנו צריכים לקבוע תחילה, מה אנחנו מחפשים.

שנית, חשוב מאוד לבחור איש עם ניסיון מוכח בתחום. התחדשות עירונית זה לא פרויקט צדדי, זה לא פרויקט קטן, מדובר בתהליך שלוקח זמן, עולה לא מעט כסף ויש לו השפעות רחבות על החיים שלנו. לכן חשוב שאנחנו נבחר איש מקצוע שאנחנו יכולים לסמוך עליו, איש מקצוע מנוסה.

שלישית, חשוב שאנחנו נבחר עורך דין שמכיר את האזור, מכיר את התוכניות העירוניות, יודע מול מי לעבוד ולא צריך ללמוד את כל הנושא מאפס.

שתפו

קריאה נוספת