ספר ופטיש - עורך דין פלילי

התכונות החשובות לעורך דין פלילי

ספר ופטיש - עורך דין פלילילכל איש מקצוע יש תכונות הכרחיות, תכונות חשובות, אשר בלעדיהן הוא לא יכול להצליח בתחום שלו. לא משנה אם הוא ספורטאי, רופא או כל בעל מקצוע אחר. כך גם עורך דין פלילי.

בדומה לעורכי דין בתחומים אחרים, גם לעורך דין פלילי יש תכונות ייחודיות משלו, תכונות אשר מאפשרות לו לבצע את העבודה שלו כנדרש. במאמר זה אנחנו נבחן את התכונות המיועדות לעורכי דין פליליים, על מנת שנוכל לדעת מה מוביל אותם להצליח בתחום וכן, כיצד אנחנו אמורים לחפש ולבחון עורכי דין שייצגו אותנו, במידה ואנחנו עומדים למשפט פלילי.

הנקודה המשמעותית ביותר עבור עורך דין פלילי, היא היכולת להטיל ספק. בסופו של דבר, תהליך של משפט פלילי הוא כזה, שהתביעה מציגה נרטיב מסוים, מנסה לבסס אותו, מנגד עורך דין של החשוד יעשה הכל בשביל להפריך אותו. לכן הוא צריך להטיל ספק בכל דבר, בכל מה שמציגים לו, בכל מה שמטיחים בפני הלקוח שלו.

מנגד, הוא חייב להיות נאמן ללקוח, חייב לכבד אותו וללכת איתו לא משנה מה. זה לא אומר שהוא צריך לעבור על החוק ועל האתיקה בשבילו, אבל בהחלט הוא צריך להיות איתו. צריך לומר, לא פעם עורכי דין פליליים ייצגו אנשים שחשודים במעשים נוראיים, הם יצטרכו לעשות את ההפרדה בין האדם שהם אולי מתעבים לבין הלקוח אותו הם מייצגים.

עוד תכונה חשובה היא יכולת לספר סיפור. עורך דין פלילי צריך לעמוד בבית משפט, לטעון ולספר סיפור, אשר בנוי על עובדות ונתונים, בצורה כזו הם יוכלו לספר את הסיפור של הלקוח שלהם ולהציג אותו בפני השופט. הם יצטרכו לעשות את זה בצורה ברורה, רהוטה ולעיתים אפילו תיאטרלית.

זה צריך להיות בדם

מי שרוצה להיות עורך דין פלילי צריך להרגיש את זה בדם, כל חלק וכל דבר בתחום, צריך לזרום להם עמוק בדם. רק כך הם יוכלו לבצע את העבודה שלהם בצורה אופטימאלית ולייצג את הלקוחות שלהם על הצד הטוב ביותר ולא משנה מה המקרה שעומד מולם.

שתפו

קריאה נוספת