עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין – מדוע נרצה להשתמש בשירותיו

אחת העסקאות הכי מסובכות והכי מורכבות שיש, הן עסקאות מקרקעין. זה לא רק בגלל הכסף הרב שטמון בעסקאות כאלה, זה גם בגלל העובדה שמדובר בעסקאות שכולל הרבה מאוד פרטים, הרבה מאוד דברים שצריך להתייחס אליהם, היבטים משפטיים שונים, זכויות, תנאים, מסים ועוד.

אחד הגורמים המשמעותיים בעסקאות כאלה הוא עורך דין מקרקעין. אי אפשר לקיים עסקה כזו מבלי להיעזר בשירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום, עורך דין מנוסה שיכול להציג גם את ההיבט המשפטי וגם לספק תמיכה, מידע ועזרה מהניסיון שהוא צבר במהלך השנים.

בדרך כלל, נהוג להשתמש בעורך דין מקרקעין במספר שלבים. השלב הראשון הוא עוד לפני שמגיעים בכלל אל הנקודה בה סוגרים את העסקה. אז אנחנו נשתמש בשירותיו, בשני מצבים, הראשון, בשביל לאתר מוכר או רוכש ובשביל לברר את כל הפרטים אודות מה שהוא מציע והיכולות שלו. המצב השני, אם נניח מגיעים למצב בו רוצים לרכוש קרקע או נכס, אז עורך דין יכול לבצע את כל הבירור הנדרש לגבי זכויות הקרקע, התנאים שחלים עליה, מה המצב שלה.

השלב השני בו נשתמש בשירותיו של עורך דן בתחום, יהיה כאשר נרצה שהוא ינהל עבורנו את המשא ומתן, זה לא הכרחי אך זה בהחלט יכול להועיל לנו, אחת כמה וכמה אם יש לו ניסיון וידע בתחום. במידה והמשא ומתן הבשיל, אז יגיע השלב השלישי של ניסוח החוזה וסגירת הפרטים לקראת חתימה על העסקה.

הרבה פעמים גם משתמשים בשירותיו של עורך לשלב הבא, ביצוע העסקה ועמידה על כל פרט ופרט. במידה והצד השני מפר את ההסכם, אז עורך דין אמור לייצג אותנו בהליך המשפטי מולו.

האם זה באמת הכרחי לעבוד עם עורך דין

התשובה היא כן. לא רק בגלל שמדובר בהליך משפטי מסובך, כפי ששמנו לב, אלא בגלל שיש לו ניסיון וידע בתחום, הוא יוכל לעזור לנו במקומות בהם אנחנו לא מנוסים מספיק או שאין לנו את הכלים והידע.

אומנם זה יכול לעלות לנו כסף, אך זה בהחלט משתלם בסופו של דבר.

שתפו

קריאה נוספת