עו

עו"ד תעבורה – השאלות שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו

לפני שאנחנו פונים לבעל מקצוע מסוים על מנת לבצע תיקון בבית, אנחנו שואלים מספר שאלות, בין אם זה את בעל המקצוע עצמו ובין אם באופן כללי, בשביל להבין האם הוא יכול לספק לנו את השירות שאנחנו מחפשים. זה נכון גם כאשר אנחנו פונים לרופא, מוסכניק ולמעשה לכל בעל מקצוע ולכל מי שאמור לספק לנו שירות כזה או אחר.

הדבר איננו שונה כאשר אנחנו פונים אל עורך דין, מן הסתם, ובפרט כשאנחנו פונים אל עו"ד תעבורה. הרי אנחנו מתכוונים להשקיע בהעסקתו, שכירת שירותיו, לא מעט כסף, אנחנו מתכוונים להשקיע לא מעט זמן, ואם אנחנו נדרשים לשירותיו סביר להניח שמדובר על מקרה רציני שישפיע על חיינו באופן מהותי. לכן, אנחנו לא נפנה לכל עורך דין ולא נהיה מוכנים שכל אחד ייצג אותנו.

לכן חשוב לדעת אילו שאלות עלינו לשאול כל עו"ד תעבורה אליו אנחנו מתכוונים לפנות, בשביל לבדוק האם הוא מתאים לנו, ואילו תשובות אנחנו אמורים לקבל, בשביל לדעת אם הוא מתאים למה שאנחנו מחפשים או לא. צריך לומר, לא כל עורך דין ידע לתת לנו תשובות מדויקות ומלאות, לעיתים זה יתרון, שכן אף אחד לא יכול להבטיח לנו מה יהיה בסוף התהליך.

מה השאלות שאנחנו אמורים לשאול ומה התשובות שאנחנו אמורים לקבל

השאלה הראשונה היא כיצד בדיוק הוא מתכוון לייצג אותנו, מה תוכנית העבודה שלו, וכאן כל עורך דין אמור לספק לנו תמונה כללית, כיצד הוא מתכוון לטפל במקרה שלנו. כמובן שזה תלוי מקרה ותלוי שיטת עבודה.

השאלה השנייה קשורה לזמינות ולנגישות, עד כמה הוא יכול להתפנות בשביל לטפל במקרה שלנו. כאן זה תלוי עד כמה המקרה שלנו רציני ומשמעותי, עד כמה הוא עצמו פנוי לכך. חשוב שאנחנו נדע מי יעזור לו בכך, וכן, חשוב שאנחנו נקבל תשובה שהוא עצמו יטפל במקרה שלנו ולא מתמחים שלו.

השאלה השלישית היא, מה הוא מציע לנו, מה האופציות שעומדות לרשותנו. חשוב שהוא יספק תמונה מלאה של כל האופציות, מה הסיכונים ומה הסיכויים של כל אחת מהן.

שתפו

קריאה נוספת