עורך דין נהיגה בשכרות

עורך דין נהיגה בשכרות

ראשויות האכיפה מחמירים מאוד עם נהגים אשר נתפסים כשהם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. משטרת ישראל יחד עם גורמי ממשלה עמלים כל העת בהגברת המודעות נגד נהיגה בשכרות. עם זאת אנחנו עדים למעל 6,000 כתבי אישום אשר מוגשים מידי שנה נגד נהגים שנתפסו כאשר הם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. חשוב לדעת כי בסיועו של עורך דין תעבורה ניתן להגיע עד לזיכוי מוחלט של הנאשם, או לחילופין לקיצור עונש השלילה או להפחתת העונש הכבד אשר הוטל על הנאשם.

אנחנו עדים לכך כי גורמי האכיפה השונים יחד עם המשטרה עמלים כל העת להגברת המודעות בכל מה שקשור לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. הם עורכים מבצעי הסברה, יוצאים במסעות פרסום נרחבות, מבצעים בדיקות אלכוהול ביציאה מהמועדונים ואזורי הבילוי השונים ובאופן כללי משתדלים מאוד להכניס למודעות של כל נהג בישראל בדבר החומרה של נהיגה תחת אלכוהול. עם כל זאת אנחנו עדים לכך כי בכל שנה עדיין נתפסים אלפי נהגים שנוהגים תחת השפעת אלכוהול.

שלילה מנהלית

שוטר רשאי לשלול בו במקום את רישיון הנהיגה של נהג שנתפס כשהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול. הוא גם אמור לזמן את הנהג לצורך שימוע בפני קצין משטרה. בדרך כלל יהיה זה תוך שלושה ימים. בשימוע יוחלט מה יהיה פרק הזמן של השלילה. קצין המשטרה יורה אם יהיה זה למשך תקופה של שלושה חודשים, זאת רק אם בעקבות הנהיגה תחת אלכוהול לא נגרמה כל תאונה או לא נגרם נזק לרכוש. קצין המשטרה יכול גם לקבוע על פסילה מנהלית למשך 60 יום זאת במקרה ונגרם נזק לרכוש או שהיו נפגעים בעקבות הנסיעה הזו.

אם נהיגה זו תחת שכרות הובילה לתאונה בה נהרג אדם, או אז יורה קצין המשטרה על פסילה למשך תקופה של 90 יום. חשוב לדעת כי גם אם הנהג לא יופיע לשימוע, יכול קצין המשטרה להורות על פסילת הרישיון של הנהג גם אם הוא אינו נוכח במקום.

עורך דין תעבורה – חשיבות קריטיתעורך דין נהיגה בשכרות

חשוב לדעת כי ישנה חשיבות רבה מאוד לנוכחות של עורך דין תעבורה בפני קצין המשטרה. היות והוא ידע להציג טיעונים מקלים שיוכלו להועיל עם הנהג.

שתפו

קריאה נוספת