נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת – כיצד מתמודדים עם עבירה כזו

אחת העבירות השכיחות ביותר בתחום התעבורה, היא עבירה של נהיגה במהירות שעולה על זו המותרת על פי החוק. כפי שאנחנו יודעים, בכל כביש, עירוני או בינעירוני, יש מגבלות של מהירות, ועל הנהג לנהוג על פיהן. אם הוא נוהג מעבר למה שמותר, הרי שהוא מבצע עבירה. 

מדינת ישראל, בעזרת משטרת התנועה, נלחמת נגד נהגים שנוהגים במהירות מופרזת מתוך כוונה להגן על הציבור ועל עצמם. נהיגה במהירות מופרזת מסכנת את שלום הציבור, שכן הנהג לא יכול לשלוט ברכב כנדרש, התשתיות אינן מתאימות לכך, וכן נהגים והולכי רגל אחרים לא יכולים להגיב בצורה נכונה ובזמן, למהירות מופרזת. 

עבירות של נהיגה במהירות מופרזת גוררות עונשים שונים. לפני שנציג מספר דוגמאות, חשוב להבהיר שתי נקודות. הראשונה, לא בכל מקרה של נהיגה במהירות מעל המותר המשטרה תמהר לעצור אותנו. אם נניח אנחנו נוסעים במהירות של 10 קמ"ש יותר ממה שמותר בכביש בין-עירוני, המשטרה לא תעשה כלום, שכן זו חריגה סבירה. מעבר לכך זה עלול להיות מסוכן. נקודה שנייה, גם אם נתפסנו נוהגים מהר מדי, עדיין, יש לנו אפשרות להגן על עצמנו בעזרת עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה. 

אילו עונשים מוטלים על נהיגה במהירות מופרזת

ברמת העיקרון העונשים נעים בין שתי קצוות. קנס כספי, קרי דו"ח מהירות ובקצה השני, הזמנה לדיון משפטי, אשר עלול להוביל לפסילת רישיון לתקופה מסוימת. מבחינת העלויות הכספיות, הרי שמדובר על דוחות של 250 ו-750 שקל, תלוי בסוג העבירה. מבחינת הזמנה לדיון משפטי, הרי שזה יקרה אם חרגנו באופן משמעותי מהמותר. 

כאן צריך לומר, אם אנחנו מגיעים למצב של דיון בבית משפט, הרי שהענישה איננה אחידה. קרי, כל נהג יקבל עונש בהתאם לעבר שלו על הכביש, בהתאם לכמות העבירות שהוא ביצע, למהירות שהוא נהג, וכן למאפיינים אחרים. עורך דין טוב ידע להוציא אותנו מזה עם עונש מינימאלי, בין אם זה באמצעות יכולת להוכיח שהמשטרה טעתה ובין אם זה באמצעות טיעונים שעומדים לזכות העבר וההווה שלנו, וכן מתוך הכרה שאסור לנו לחזור על עבירה זו בעתיד.

שתפו

קריאה נוספת