הסכם ממון

עוד הסכם ממון – למה חשוב לעשות את המסמך אצל עורך דין

אם עד לפני שנים לא רבות, הסכם ממון נחשב למשהו שרק אנשים בעלי הון היו נוהגים לערוך לפני שהם נישאו, הרי שכיום לא מעט זוגות מבקשים לערוך, גם אם אין להם יכולות כלכליות גבוהות ועל פניו אין סיבה אמיתית, לכאורה, שהם ירצו בהסכם כזה.

המשמעות של הסכם ממון היא, שאם חס וחלילה שני בני הזוג נפרדים אז הם יפעלו על פי ההסכם בכל מה שקשור לחלוקת רכוש, כסף ונכסים. בצורה כזו, הם יצאו מהנישואים עם מה שהם באו, כל מה שהם צברו במהלך הקשר יתחלק על פי ההסכם, וכן הוא יגדיר את תשלומי המזונות ופרטים אחרים שקשורים לקשר אחרי הנישואים. 

אם שני בני הזוג מגיעים ביניהם להסכמה, אז מדוע הם זקוקים לשירותיו של עוד הסכם ממון? מדוע הם לא יכולים לערוך את ההסכם הזה בעצמם ולבצע אותו בלי שום קשר לגורם חיצוני, קרי עורך דין שיהיה מופקד עליו? יש לכך מספר סיבות, כפי שנוכל לראות בחלק הבא של המאמר. 

מדוע יש צורך בשירותיו של עורך דין

ראשית, הסכם ממון אמור לקבל אישור של בית משפט. זה לא יכול להיות הסכם בחלל ריק. שכן בית המשפט חייב לוודא שההסכם נכתב מרצון ולא תוך הפעלת לחץ, וכן השופט חייב לראות שיש בו התייחסות לאינטרסים של הילדים. זה נכון גם אחרי שהזוג מחליט לממש אותו במקרה של גירושים. לשם כך יש צורך שעורך דין יכתוב אותו. 

שנית, עוד הסכם ממון ידע לנסח את ההסכם בצורה ברורה, רהוטה, בלי להשאיר שום מקום לספק, בלי להשאיר שום דבר פתוח. אם סעיף מסוים יהיה מעורפל או פתוח, הרי שיש סיבה לביטולו ואולי לביטול המסמך כולו. 

שלישית, עוד ידע להציע הצעות משפטיות, רעיונות שיוכלו לעזור להתגבר על קשיים שונים. כמובן שאם כל צד שוכר עורך דין, אז גם האינטרסים של כל צד יבואו לידי ביטוי. זה משמעותי אם מדובר בשני אנשים שיש להם ממון רב וכן אם לאחד מהם יש יותר מאשר לשני.

שתפו

קריאה נוספת