שוטר - מכון לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לפני הכול, נסביר מהי המשמעות של פנייה אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. המכון בודק את כשירותם של נהגים שכבר אוחזים בהגה, אשר מסיבה כלשהי אמורים להיבדק ולהיבחן בשנית, על מנת שניתן יהיה לקבוע האם הם עדיין כשירים לאחוז בהגה ולנהוג בכבישי הארץ.

בדרך כלל יהיה זה בעקבות אירועים חריגים שונים אותם נמנה להלן.

אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים נשלחים נהגים במקרים שונים, זאת על מנת להיבדק ולהיבחן שוב, האם הם רשאים ומסוגלים להמשיך לנהוג בכבישי הארץ. הנהגים שיופנו לבחינה מחודשת אל המכון הרפואי הם:

  • נהגים שלהם הרשעות רבות קודמות.
  • נהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים שתוצאותיה היו קשות.
  • שוטר - מכון לבטיחות בדרכיםנהגים שהורשעו בעקבות נהיגה בשכרות.
  • נהגים שהורשעו בעקבות שימוש בסמים או אפילו רק סחר בסמים.
  • חיילים ששוחררו מצה"ל בעקבות מצב נפשי.
  • שחרור ממילואים בעקבות טיפול נפשי.
  • ועוד.

מה בודקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

הבדיקה היא בשלב ראשון רק בדיקה פיזית חיצונית. זאת לעניין בדיקת הכשירות הגופנית. לאחר מכן מופנה הנבדק גם לשיחה עם הפסיכולוג הראשי של המכון הרפואי. התשובות מתקבלות על פי רוב לאחר שבועות ספורים כאשר לעיתים ייפסל הרישיון של הנהג.

כאשר דבר כזה קורה, ניתן להגיש ערר לוועדות אשר מתכנסות אחת למספר חודשים בתל השומר ושם יושבים ארבעה פסיכיאטרים אשר בוחנים את התיק שהגיע מהמכון, שומעים את טיעוניו של הנהג ומתרשמים מאופיו. הוועדה בודקת האם הוא השתנה והוא מביע חרטה ותיקון מעשים ובהתאם לזאת מתקבלת ההחלטה האם ניתן לאפשר לו לשוב ולנהוג כבתחילה.

למעשה, אנשים רבים נפסלים ע"י המכון הרפואי והם ממש מתקשים לקבל הבשורה. כאן חשוב לדעת כי יש מה לעשות  גם עם מצב דברים זה וניתן להתמודד עם הדבר בסיוע עורכי דין מתאימים.

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – זה לא סוף פסוק

נהגים רבים אשר רישיונם נפסל לאחר הבדיקה והמבחן של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, זכו לזיכוי ולחידוש רישיונם לאחר שעורך דין מקצועי ייצג אותם היטב והביע את עמדתם בצורה נכונה.

שתפו

קריאה נוספת